KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
FRÝDLANTSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

SOUZNĚNÍ 2014

16. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.
11. - 16. 12. 2014 – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.
CONSONANCE 2014: 16th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 11th to 14th December 2014

Už pošestnácté vyjde šťastná hvězda nad mezinárodním festivalem adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. „Souznění objevuje, rozvíjí a postupně představuje jednak bohaté zvyky vymezené dobou adventu a Vánoc, ale zároveň také tradice duchovní a religiózní,“ přibližuje zásadní festivalový rys organizátor akce Zdeněk Tofel.

O úvodní koncert letošního ročníku se 11. prosince postará MARTIN CHODÚR. Ostravského hudebníka doprovodí v malebném kostele ve Václavovicích kapela MACH5 a navíc si s ním zapěje desetičlenný gospelový sbor.
„Koncert se ponese ve velmi svátečním duchu. Chtěl bych lidem přinést do srdcí tu pravou vánoční atmosféru. Atmosféru nejenom štěstí a odpočinku, ale také návratu k těm nejtradičnějším hodnotám, jako jsou láska, přátelství a rodina,“ informuje MARTIN CHODÚR.
Jako obvykle dostane během Souznění prostor také duchovní hudba. V kostele svatého Jana a Pavla ve Frýdku-Místku tak 12. prosince vystoupí seskupení SOCIETAS INCOGNITORUM. Jeho umělecké zaměření připomíná významného skladatele Giovanni Battista Alouisiho (cca 1600 - 1665), který přinesl na Moravu z Itálie nový hudební styl nazvaný později baroko.
„Alousiho skladby náleží k tomu nejkvalitnějšímu repertoáru, který se hrál v duchovním prostředí velkých hudebních center barokní Moravy. V rámci Souznění zařadíme výběr nejlepších skladeb, které vyšly z pera tohoto výjimečného hudebníka,“ uvádí za SOCIETAS INCOGNITORUM jeho umělecký vedoucí Eduard Tomaštík.

Originalita a žánrová pestrost
Festivalový kolotoč se pak naplno roztočí v Kozlovicích, kde 13. prosince bude oblíbený vánoční jarmark opět přehlídkou originality a neotřelých nápadů. Svou zručnost a řemeslnou šikovnost totiž ukážou lidoví řemeslníci. „Samozřejmostí je bohaté gastronomické menu, přičemž příchozí si jako obvykle pochutnají na regionálních i zahraničních specialitách,“ připojuje Zdeněk Tofel.
Pestrý hudební šálek zamíchají například hosté z Moldavska TALANCUTA. Ze slovenského Strečna zavítají na Souznění komorní soubor staré hudby FLAUTUS VOCIS a ženská spevácka skupina ZVONICA, z Oravské Poľhory pak dětská gajdošská muzika BESKYD, z jižních Čech Prácheňský soubor písní a tanců ze Strakonic, z Ostravy cimbálová muzika KONOPJAN a z Frýdku-Místku DFS ONDRÁŠEK.

Na domácí folklorní notu pak zahrají a zazpívají Dětský soubor Valášek, SLPT Valašský vojvoda, cimbálová muzika Konopjan, Dechová hudba Kozlovice a Divadelní společnost Kozlovice atd.
V kostele sv. Michaela a sv. Barbory se představí Zpěváčci a BROLN, který v rozšířeném obsazení nabídne se svými sólisty pastýřskou mši s ryze moravskou melodikou Missa pastoralis in C boemica. „Jedná se o dílo Josefa Schreiera, což byl moravský barokní skladatel z první poloviny 18. století, který komponoval chrámovou hudbu a lidové operety,“ doplňuje Zdeněk Tofel.

Hvězdou Galakoncertu bude Dan Bárta
Následně se Souznění se svým Galakoncertem přesune 14. prosince do ostravského Domu kultury města Ostravy. Grandiózní finále bude patřit charismatickému DANU BÁRTOVI a jeho projektu Illustratosphere.
„Představíme průřez celou svou tvorbou, zahrajeme novinky z aktuálního úspěšného alba Maratonika a přidáme i staré skladby v novém kabátě,“ vyjmenovává stěžejní body svého vystoupení hlasový ekvilibrista DAN BÁRTA.
Návštěvníci zároveň nahlédnou do bohaté a nevšední folklorní kuchyně moldavského seskupení TALANCUTA, kozlovického Valašského vojvody a Prácheňského souboru písní a tanců ze Strakonic, které doplní komorní soubor staré hudby FLAUTUS VOCIS. Jeho doménou je naopak renesanční hudba. V Domě kultury města Ostravy představí své umění také tvůrci uměleckých řemesel z domova i zahraničí. Mlsné jazýčky určitě potěší ochutnávka tradičních specialit a nápojů.
Během Galakoncertu dojde k předání charitativního daru. Finanční sbírka bude probíhat během všech čtyř festivalových dnů.

Tento projekt je realizován za podpory Moravskoslezského kraje, Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, Ministerstva zemědělství České republiky, statutárního města Frýdek-Místek, obce Kozlovice, obce Václavovice, obce Hukvaldy a všech našich významných partnerů.
 
MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Další informace na www.souzneni-festival.cz

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@o2active.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/739091226

Zveřejněno 23.11.2014 v 02:07 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba